Avrasya OSB Sigma

Avrasya OSB: 3 Büyük Sanayi Şehrinin Kesişimi

Avrasya Organize Sanayi Bölgesi

Avrasya Organize Sanayi Bölgesi; İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi üç önemli sanayi şehriyle kritik bir konuma sahip.

Yalova’da yer alan proje alanının Kılıçali Kavşağına 1.5 km, Osmangazi Köprüsüne 11 km, Ro-Ro Limanına 10 km ve Yalova Limanına 12 km mesafesi ile ekonomik ve kolay ulaşımın önü açılıyor. Konumuna ek olarak sunulacak ring ve servis hizmetleri ile yaklaşık 7 milyonluk bir nüfusa ulaşılması planlanıyor.

Kamu ve özel sektörün işbirliği ile yürütülen projenin vaat ettiklerinin sanayi sektörünün gelişimine katkı sunması arzulanıyor.

Ulaşım kolaylığının yanında modern altyapı, yatırım avantajı, işgücü potansiyeli, kredi ile alım imkanı gibi kolaylıklar da sunuyor. Ulusal ve uluslar arası firmaların bölgede yerlerini almaya başlayarak hedeflerine ulaşmaları bekleniyor.

AVRASYA OSB toplanti

Uluslararası Standartlara Sahip Sanayi Bölgesi

Çevre düzenlemeleri ile firma çalışanları düşünülerek hareket ediliyor. Diğer yandan sunulacak eğitimler ile bölgede yer alan firmaların nitelikli iş gücü potansiyelinin de desteklenmesi amaçlanıyor.

Endüstri 4.0 ile sağlanacak modern altyapının çağın ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Proje Yönetimi Sigma Mühendislik’ten

Avrasya Organize Sanayi Bölgesi proje yönetimi Sigma Mühendislik tarafından yürütüldü.

Proje çalışmalarının hala devam etmesi ile saha yönetimini sürdürmeye devam ediyoruz. Çalışmaların devam ettiği bu süreçte proje ile yakından ilgilenen misafirlerimizi ağırladık.

Sürecin ilerleyişi ve yatırım ile ilgili bilgi almak için 09.11.2018 günü Yalova Valisi Muammer Erol, Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu ile Marka Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Koordinatörü Murat Özkan sahamızı ziyaret etti ve çalışmaların nasıl ilerlediğini yakından incelediler.

 

 Okumak isterseniz: İnşaat projesi nasıl çizilir?