Mimari Projeler

Mimari projeler binanın gerek iç yapısı gerekse de dış yapısının tasarlanmasında binadaki kitlelerin birbiri ile uyumlu olabilmesi için gerçekleştirilen projelerdir. Mimari projelerde binanın görünümünün yanı sıra binanın sağlamlığı da hedef alınmaktadır. Mimari projelendirme ile bir binanın tam olarak neye benzeyeceği ortaya konulduğundan dolayı çok önemlidir. Sigma mühendislik, mühendislik ve tasarım hizmetlerinin yanı sıra mimari hizmetler ile de ön plana çıkmaktadır.

Mimari Proje Nedir?

Mimari proje nedir sorusuna sadece yasal bir zorunluluktur cevabını vermek yeterli değildir. Zorunlu olmasa dahi mimari proje yine talep edilirdi. İnşa edilecek yapının dış görünümü çevresi ile ilişkileri ilk kabataslak projesi mimari proje ile ortaya konulur.

Mimari proje aynı zamanda inşaata başlayabilmek için de gereklidir. Belediyeden ruhsat alabilmek için öncelikle istenen belgeler arasında mimari projede yer almaktadır. Mimari proje binanın yapı elemanları ile ilişkisini ortaya koyduğundan ötürü binanın uzun ömürlü olması açısından da önemlidir.

Mimari Proje Örnekleri

Mimari proje hazırlayabilmek için mimar olmak şarttır. Gerek yasal zorunluluklar gerekse de mimarların bu konuda donanımlı olması mimari projelerin mimarlar tarafından çizilmesi zorunluluğunu ortaya koymuştur.

Mimari proje örnekleri göz önüne getirildiğinde mimari projelerin eskiden olduğu gibi elle çizilmediği görülür. Eskiden kâğıt ve kalem ile gerçekleştirilen proje çizimleri günümüzde çeşitli bilgisayar programları yardımı ile gerçekleştirilmektedir.

Kendi evinizi tasarlamak için bir mimardan yardım alabilirsiniz. Eğer tanıdığınız ve güvendiğiniz bir mimar yok ise bu durumda mimari proje firmaları devreye girmektedir. Bünyesinde çalıştırdıkları mimarlar aracılığı ile size hizmet veren bu firmalar sizin isteklerinize uygun mimari yapıları ortaya koymak için çalışmaktadırlar.

Sigma mühendislik sadece mühendislik alanında değil aynı zamanda mimari anlamda da hizmet vermektedir. Sigma mühendislik bünyesindeki uzman personel yardımı ile hayallerinizdeki yaşam alanlarının mimari çizimlerini gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Mimari projeleri firmaları arasında önemli bir yeri olan ve kaliteli hizmet sunan Sigma mühendislik ile kaliteli bir hizmet anlayışı ile tanışabilirsiniz. Mühendislikten tasarıma, proje ve inşaat yönetiminden danışmanlık hizmetlerinde bir binanın hayata geçirilmesi için tüm beklentilerinizi Sigma mühendislikten karşılayabilirsiniz.

İletişim Formu

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mimari projeler ile ilgili daha detaylı bilgi ya da talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.