Nisantasi VK108

Sigma Mühendislik’ten VK108’e Güçlendirme Projesi

1970’li yıllardan bugüne Türk mimarisinin önemli simgesel yapılarından biri olan VK108, Bilgili tecrübesi ve Sigma iş birliği ile restore edildi.

VK108 Nişantaşı

İstanbul’un en gözde semtlerinden Nişantaşı’nda, Valikonağı Caddesi’nde yer alan VK108, Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte inşa edilen modern yapıların başında gelmektedir. VK108, 1972 yılında Yapı ve Kredi Bankası Emekli Sandığı Vakfı’nın düzenlediği bir yarışma ürünü olarak Tekeli ve Sisa Mimari ortaklığı ile dizayn edilmiştir.

Projede 48 adet home office ve 73 adet rezidans yer almaktadır. Projede konut olarak kullanıma açılacak bahçe dubleksleri, ara kat daireler ve penthouseların yanı sıra kapalı otopark, havuz, sauna, fitness, spa ve ihtiyaca göre tasarlanmış hobi alanları da yer alıyor. VK108’de yalnızca yaşam ve iş alanı değil konfor alanları da en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Restore edilerek günümüze uyarlanması planlanan VK108 yenileme projesi sorasında VK108 Nişantaşı olarak anılmaya başlanacak.

VK108 Güçlendirme Projesi

Sigma Mühendislik 130’den fazla alanında deneyimli uzmanları ve 30 yılı aşkın tecrübesiyle birlikte gerçekleştirdiği inşaat, tasarım, proje yönetimi ve danışmanlık gibi pratik ve uygulamalı alanlarında çözüm ortağı olarak faaliyet göstermektedir.

Sigma olarak bu değerli binanın mevcut otopark tadilat ve güçlendirmesinde yer aldık. CFRP karbon güçlendirmesi ve yapıya perdelerin eklenmesiyle güçlendirme ve tadilat işlemleri tamamlandı.

Okumak İsterseniz: Deprem Güçlendirme Projesi