Sigma 2019 yili degerlendirme

Sigma 2019 Yılı Hedefleri ve Mevcut Durum Değerlendirme Toplantısı

Yönetim ekibimiz tarafından, 22 Mart Cuma günü Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüsü’nde Sigma’nın kurumsal süreç içerisindeki ilerlemesi ve 2019 yılı hedeflerinin belirtildiği bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Sigma’daki değişim ve gelişimin birimler üzerindeki etkisi ve hedeflere ulaşma aşamaları toplantıda paylaşılan ana konulardandı. 130 çalışanın tam kadro katılımıyla toplantı yaklaşık olarak 2 saat sürdü.

Sigma Muhendislik

Açılış konuşmasında Yönetim Danışmanı Ömür Akay; 2,5 sene önce Sigma ailesine katıldığını ve 40-45 kişi olan kadronun bugün 130’a ulaşmasının başarının göstergelerinden birisi olduğunu vurguladı.

Genel Müdür Abuzer Sarı, Sigma’nın kuruluş sürecini şu sözlerle aktardı: “ 1985 yılında bir arkadaşımın ricası üzerine bir projeyi aldım ve bunu bir fırsat olarak değerlendirdim. 1989 yılında ise kardeşim Mustafa Sarı ile birlikte Sigma ismiyle kurumsal kimliğe ilk adımımızı atmış olduk.”  Abuzer Bey şirketin gelişme sürecinde, ilk günden beri her projenin titizlikle ele alınmasının ve başarı ile teslim edilmesinin bugün gelinen konumda büyük bir rol oynadığını da değindi.

30 yılda sabırla büyütülen Sigma’nın hedeflerinden biri, yakın gelecekte ülkemizin en başarılı 5 tasarım şirketi arasında yer almasıdır. Bu hedefin gerçekleşmesi için 5 yıllık bir stratejik plan ve programlamanın hazırlanmakta olduğu da toplantıda duyuruldu.

Sigma Hedefleri

Sigma olarak eğitime verilen önemin bir göstergesi olarak çalışanlara kendilerini geliştirmeleri amacıyla eğitim, seminer, konferans gibi olanakların sunulduğu ve gelecek sene içinde de bu tip teşvik ve olanakların sunulmaya devam edileceği aktarıldı.

Abuzer Sarı sözlerini “Ben değil biz mantığıyla projelerimizi, hizmetlerimizi ele almaya devam edersek; başarıya ulaşmakta muhakkak ki daha hızlı yol alacağız” diyerek noktaladı. Toplantının devamında Genel Müdür Yardımcısı İlker Kavak, Sigma’nın büyümesini sayısal rakamlar ile açıkladı. 2018 yılında insan kaynaklarında %92 oranında büyüme gerçekleştiğini belirtti. 2018 yılında elde başarıların 2019 yılı hedefleri için zemin hazırladığını belirten İlker Kavak, 2019 yılını verimlilik ve kalite yılı olarak ele alacaklarını ifade etti. Aynı zamanda hazırlanmakta olan 5 yıllık stratejik planla birlikte hedeflerimizin daha net belirleneceğini aktararak konuşmasını sonlandırdı.

Toplantının devamında grup direktörleri departmanları hakkında bilgiler verdiler ve Sigma’nın 2019 yılındaki hedefleri için fikirlerini paylaştılar.

Bir önceki yazımızda İnşaat Proje Yönetimi hakkında bilgilere yer verilmiştir.