DANIŞMANLIK

İnşaat ve yapı sektöründe danışmanlık vermek için 30 yılı aşkın tecrübemizi alanında uzman profesyonellerle çalışarak ortaya koyuyor; işverenlerimizin proje risklerini asgari seviyeye indirerek marka değerlerini en yüksek seviyeye getirmeyi hedefliyoruz.

İşverenlerimize global standartlardaki kalite anlayışımızla projelerinin yaşam döngüsü boyunca bütünleşik bir hizmet deneyimi yaşatıyoruz.
İşverenlerimizin ihtiyaçlarına uygun ve özelleştirilmiş çözümler sunarak olabilecek en kısa sürede verimli sonuçlara ulaşmalarını sağlıyoruz.

Danışmanlık alanında sunduğumuz başlıca hizmetler:

Tasarım Koordinasyonu ve Değerlendirme

Yapmış olduğunuz veya yapacağınız tasarımın en detaylı incelemeleri, potansiyel performansı, yapımı esnasında kullanılacak malzeme seçimine kadar tasarımınızla ilgili her konuyu düşünüyor, onu en iyi haline getirmenize yardım ediyoruz.

Yeni ve Eski Yapıların Statik Analizleri

Bir yapının en önemli sistemi olan iskeletini statik projelerle oluşturduğumuz gibi, hâlihazırda var olan binaların statik incelemelerini de yapıyoruz. Böylece yapının emniyeti ve sağlığını öğrenerek projenizi geliştirebiliyorsunuz.

Modelleme

Oluşturmak istediğiniz projeyi teknolojinin gücüyle birleştiriyor ve bilgisayar üzerinde üç boyutlu bir model oluşturuyoruz. Bu model sayesinde tasarımınız daha detaylı incelenme ve geliştirilme olanağı bulunuyor.

Planlama, Araştırma, Ölçümleme ve Raporlama

Projeniz uygulamaya konmadan önce ve sonrasında sürekli olarak denetim yapmak ve rapor tutmak yorucu bir iş olabilir. Sigma Mühendislik olarak bu oldukça önemli sorumluluğu biz üstleniyor ve projenizin her adımını konusunda deneyimli ve tecrübeli ekiplerimiz ile yakından takip ediyoruz.

Yapılandırma ve İnşaat Gereksinimleri

Projenizin tam olarak tasarladığınız gibi hayata geçmesi için ona en uygun malzemeleri kullanmalısınız. Bizden destek alarak yatırım miktarınıza en uygun ve en kaliteli malzeme seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Değer Mühendisliği

Aklınızdaki tasarım hayat bulurken bunu en uygun maliyetle yapmak, ilerleyen zamanlarda da bu yapının değerine değer kattığına şahit olmak istemez misiniz? Dilerseniz bu amaçta değer mühendisliği danışmanlık seçeneğimizle sizlere profesyonel bir yardım eli uzatıyoruz.

Yapılabilirlik Etütleri

Projeniz hayata geçmeden önce projenizle ilgili kapsamlı bir araştırma, ardından da yorumlama yapılması gerekir. Bunun en temel nedeni bir sonraki adım olan inşa kısmında problem yaşamamak ve gelecekte projenizin istediğiniz kâr düzeyine gelebilmesidir. Bu araştırma görevini sizin adınıza biz devralıyoruz.

Fizibilite Çalışmaları

Projenize yatırım yapmadan önce bu projenin ne kadar gelir getireceği ve uygulanmaya konmaya deyip değmeyeceği önemli bir sorudur. Bu sorunun cevabını önceden bulmak için yapılan araştırmalar zinciri fizibilite çalışması olarak adlandırılır.

Due Dilegence

Bir proje satmanın ya da satın almanın ne kadar kârlı olup olmadığını sizin yerinize biz araştırıyoruz. Yapacağınız yatırımın hukuki ve mali değerlendirmelerini raporlarla destekleyip somut belgeler eşliğinde seçim yapmanıza yardımcı oluyoruz.

30 senelik tecrübelerimiz ışığında projelerinizi en avantajlı şekilde hayata geçirmenize ve gelecekte bundan kâr etmenize yardımcı olmak için Sigma Mühendislik olarak sizlere en prestijli danışmanlık hizmetlerimizi sunuyoruz.

İletişim Formu

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.